Dzień Radości – 20 lat integracji w SP5

Data: 6 czerwca, 2022

20 maja br. w naszej szkole miał miejsce Dzień Radości. Była to impreza zorganizowana w ramach obchodów dwudziestolecia klas integracyjnych. Z początkiem roku szkolnego klasy integracyjne stworzyły kapsułę czasu, którą umieściły w Szkolnej Izbie Tradycji oraz uczestniczyły w grze miejskiej. Ze względu na pandemię uroczystości przeciągnęły się w czasie i w ten oto sposób powstał pomysł Dnia Radości, dnia kiedy nie ma zajęć lekcyjnych, wszyscy uczniowie zaś mogą cieszyć się możliwością bycia ze sobą, wspólną zabawą. W tym dniu wejście do szkoły zostało udekorowane balonami,a każdy uczeń otrzymał kolorową bransoletkę z hasłem INTEGRACJA – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. W klasach lekcyjnych, na sali gimnastycznej i na boisku pojawiły się różne stanowiska, z których uczniowie mogli korzystać. Były sale kinowe, makijażu, gier planszowych, zajęcia taneczne i plastyczne. Była sensoplastyka i przeciąganie liny, fotobudka. Znalazł się też kącik, gdzie uczniowie mogli się wyciszyć przy spokojnej muzyce, a także miejsce prezentacji różnych ciekawych zbiorów i twórczości naszych uczniów. W sklepiku szkolnym trwała loteria ciesząca się ogromną popularnością, każdy mógł zakupić słodkości i inne pyszności. Nie zabrakło placka drożdżowego. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji zostało zrobione grupowe zdjęcie, a uczniowie i nauczyciele wzięli udział w koncercie pani Bogny Kowalskiej, poprzedzanym grą na perkusji ucznia klasy ósmej Kornela Szymoniaka.

Dzień wcześniej odbyła się konferencja w OCKu pod hasłem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.