DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Data: 29 listopada, 2017

W dniach 24,27 listopada 2017 roku, w ramach obchodów ŚWIATOWEO DNIA PLUSZOWEGO MISIA, w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się lekcje biblioteczne. Ich celem było zapoznanie uczniów klas pierwszych i grupy Rocznego Przygotowania Przedszkolnego z historią pluszowego misia i propagowanie wśród dzieci głośnego czytania. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania historii pluszowego misa, oraz  quizu „Za co dzieci kochają pluszowe misie”. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu z książki pt.” Kubuś Puchatek” . Był konkurs na „wyjadanie miodku”. Wszystkie klasy spisały się znakomicie i bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z wysłuchanym tekstem oraz wykonały przepiękne portrety Pluszowego Misia. Prace zostały  wywieszone w galerii biblioteki.