DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Data: 29 listopada, 2016

W dniach 23, 25, 26 listopada 2016 roku, w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA, w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się lekcje biblioteczne. Ich celem było zapoznanie uczniów z historią pluszowego misia, docenianie misia jako zabawki, która towarzyszy dzieciom od lat i może być niezastąpionym przyjacielem. Rozwijanie umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji misiów przyniesionych przez dzieci, krótkie opowiadanie dzieci o swoich misiach. Następnie uczniowie wysłuchali historii pluszowego misa, oraz  brali udział w quizie „Za co dzieci kochają pluszowe misie”. Był konkurs „wyjadanie miodku”. Na koniec w zespołach uczniowie malowali portret pt. „Mój przyjaciel miś”. Wszystkie prace zostały wywieszone w galerii biblioteki.