Dzień Patrona Szkoły

Data: 22 października, 2016

Jak co roku 20 października, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest to dzień szczególnie ważny, gdyż tradycyjnie w tym dniu nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zostają oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej poprzez uroczyste ślubowanie. Pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Cieśla podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Po wygłoszeniu przysięgi , Ślubuję! powtórzyli:

Jakub Gulcz kl. III c,
Lena Olejnik kl. III c,
Filip Myślicki kl. III e,
Anna Guździoł kl. IV b,
Martyna Jarych kl. IV c,
Aleksander Smektała kl. IV c,
Wojciech Cieplik kl. V b,
Oliwia Bednarz kl. V d,
Luiza Rant kl. VI a,
Magdalena Szukalska kl. VI c.

Wszystkich nowych uczniów serdecznie witamy w naszej szkolnej rodzinie i życzymy samych sukcesów!

Również podczas uroczystości ślubowanie złożyli nowo wybrani przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, który w tym roku będzie działał w składzie: Maria Kubacka – przewodnicząca oraz Julia Skrzypczak, Julia Sieradzka, Maksymilian Spigiel, Tobiasz Spigiel, Mikołaj Kędzierski i Ewa Kaszyńska.

Po uroczystym ślubowaniu uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy II b i II e pod kierunkiem pani Lucyny Łukomskiej, Kingi Łosiewicz, Małgorzaty Monety-Molskiej i Liliany Waleńskiej. W tym roku Dzień Patrona Szkoły przebiegał pod hasłem Europejski zawrót głowy, gdyż nasza placówka jest jednym z krajów partnerskich międzynarodowego projektu Healthy Minds of Europe w ramach programu Erasmus+. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie rozwiązując łamigłówki i rozmaite zadania poszerzali swoją wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich projektu.