Dzień Patrona Szkoły

Data: 29 października, 2015

Jak co roku w 28 października, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest to dzień szczególnie ważny dla całej społeczności szkolnej, gdyż tradycyjnie w tym dniu nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zostają oficjalnie przyjęci do grona uczniowskiego poprzez uroczyste pasowanie ich na uczniów SP 5. Pasowania dokonała dyrektor Dorota Cieśla podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Po wygłoszeniu przysięgi, Ślubuję! powtórzyli:

  • Malwina Niklas z klasy II e,
  • Zuzanna Porankiewicz z klasy II e,
  • Oliwier Krakowiak z klasy V c,
  • Oliwia Borowczyk z klasy V c
  • Konrad Banasiak z klasy V d
  • Maksymilian Kiszka z klasy V d

Wszystkich nowych uczniów serdecznie witamy w naszej szkolnej rodzinie i życzymy samych sukcesów!

Po apelu uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie obejrzeli fragmenty filmu „Stara baśń”, i wzięli udział w quizie wiedzy o patronie szkoły, a następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające Mieszka I. Zwycięzcy quizu w poszczególnych klasach otrzymali dyplomy, a portrety Mieszka I ozdobią klasy i hol szkoły. Gratulujemy wiedzy!

Uczniowie klas drugich i trzecich zajęcia rozpoczęli od wykonania plakatów przedstawiających patrona szkoły, a następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie  pt.: „Niech nasza pieśń sławi Mieszka” przygotowane przez uczniów z klas IIe, IIIa pod kierunkiem Ewy Kaczmarek, Ireny Treski oraz Jana Gajnego.