Dzień Patrona Szkoły

Data: 26 października, 2014

Jak co roku w miesiącu  październiku, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest to  szczególne wydarzenie, gdyż nowi uczniowie z klas II – VI Szkoły Podstawowej nr 5 zostają oficjalnie przyjęci do grona uczniowskiego poprzez uroczyste pasowanie ich na uczniów. W tym roku pasowania dokonała dyrektor Dorota Cieśla podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski . Po wygłoszeniu przysięgi , Ślubuję! powtórzyli:
Weronika Pawlak z klasy III a, Natalia Przybylska z klasy II b, Eryk Zybała z klasy II b, Wiktoria Grabowska z klasy II d oraz Marta Jóźwiak z klasy IV a.

Wszystkich nowych uczniów serdecznie witamy w naszej szkolnej rodzinie i życzymy samych sukcesów!

Po uroczystym ślubowaniu przedstawiciele klas IV-VI wzięli udział w quizie wiedzy o patronie szkoły, szkole oraz naszym mieście. Po trudnych zmaganiach laureatem quizu została klasa V d reprezentowana przez Marcelinę Głowacką i Pawła Szukowskiego. Zwycięzcy otrzymali dyplom i słodki upominek. Gratulujemy wiedzy!

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną Ostrów dawniej i dzisiaj przygotowaną przez panią Marię Juśkiewicz, a następnie wykonali prace plastyczne dotyczące naszego miasta.

Natomiast uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zajęcia rozpoczęli od wykonania plakatów przedstawiających zabytki Ostrowa Wielkopolskiego, a następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie  pt.: „Ostrów Wielkopolski – Moje miasto” przygotowane przez uczniów z klas IIb, IIc, IId oraz ich wychowawców.