Dzień Otwarty dla Przedszkolaków i Rodziców

Data: 21 stycznia, 2018

W czwartek 18 stycznia 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim otworzyła swoje podwoje dla kandydatów na uczniów i ich rodziców. W swojej działalności edukacyjnej nasza placówka stawia na różnorodność, przy zachowaniu równowagi między poszczególnymi elementami. Przybyłym gościom pokazaliśmy jak pracujemy i współpracujemy w procesie nauczania i wychowywania naszych uczniów. Zaprezentowaliśmy również efekty tych działań jakimi są sukcesy szkoły na polu nauki, sportu czy integracji.

Nasi mali goście mogli wziąć udział w wielu warsztatach, które rozwijały ich wyobraźnię, kulturę fizyczną oraz pozwalały w przyjazny sposób zdobyć nową wiedzę. Stworzyliśmy laboratorium małego odkrywcy, w którym dzieci miały okazje przeprowadzić rozmaite eksperymenty. Aby otworzyć przed naszymi gośćmi fantastyczny świat bajek, zaprosiliśmy do współpracy klauny, księżniczki i dzielnych rycerzy. Nie zabrakło również Myszki Mickey i Kaczora Donalda, którzy zachęcali uczestników do wspólnej zabawy. Dzieci mogły nauczyć się robić postaci z balonów i otrzymały niepowtarzalny makijaż z kolorowych farb. Warsztaty plastyczne, w trakcie których liczyła się sprawność manualna, cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy mógł spróbować swych sił przy produkcji ręcznie wyrabianej biżuterii. Aby rozruszać odrobinę szare komórki, zorganizowaliśmy warsztaty języka angielskiego dla najmłodszych, które w przyjazdy sposób prezentowały naukę tego przedmiotu. Poza tym, na jednym ze stoisk, dzieci mogły ułożyć interaktywne puzzle. Kultura fizyczna jest dla nas bardzo ważna. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szereg zabaw i aktywności, które dawały naszym gościom okazję do ruchu. Na sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali cały zestaw konkurencji sprawdzający kondycję, zwinność i sprawność uczestników. Dzieci miały także okazję wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz ruchowych, które powodowały szybsze bicie serca. W naszej szkole istotne jest bezpieczeństwo, dlatego zorganizowaliśmy warsztaty z pierwszej pomocy dla najmłodszych gości. Dzięki nim mogli się oni nauczyć, w jaki sposób powinno się ratować życie drugiego człowieka. Dla dorosłych gości przygotowaliśmy wiele informacji, które pomogą w wyborze placówki edukacyjnej dla ich pociech. Chcieliśmy, aby wybór naszej szkoły był świadomy, dlatego oprócz prezentacji, daliśmy rodzicom możliwość swobodnej wycieczki po budynku. Podczas tej podróży na wszystkie pytania odpowiadali nauczyciele, którzy dzielili się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej placówce była emocjonującym, pełnym cennych doświadczeń przeżyciem. Staraliśmy się ze wszystkich sił pokazać to, z czego jesteśmy dumni. Praca z dziećmi jest dla nas nieustanną przygodą i wyzwaniem, podczas którego uczymy się razem z naszymi uczniami. Chcemy, aby kolejne pokolenia mogły wraz z nami przeżywać najważniejsze chwile swojego życia. Nasza szkoła pomaga wkroczyć dzieciom w świat dorosłych. Tworzy odpowiednie fundamenty, które w późniejszych etapach edukacji dają podstawę, świadomość i pozwalają na osiągnięcie życiowych celów.