DZIEŃ MARCHEWKI

Data: 12 kwietnia, 2022

Dzień 07.04.2022r  w  naszej szkole był dniem wyjątkowym. W ramach Światowego Dnia Zdrowia na korytarzach i w klasach królowała marchewka-warzywo, które ma wiele zalet i walorów dla zdrowia. Celem tego dnia było szerzenie wiedzy na temat tego pomarańczowego warzywa i jego właściwości.  

Uczniowie  przygotowali  wiele ciekawostek, z których dowiedzieliśmy się min. jak bardzo jest zdrowa, że zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok i upiec marchewkowe ciasto, a nawet zrobić maseczkę. Wśród przepisów i ciekawostek pojawiły się rymowanki i krótkie wierszyki, które w zabawny sposób zachęcały do jedzenia marchewki. Młodsi uczniowie przygotowali w tym dniu stroje w kolorach zielono-pomarańczowym i w pomysłowy sposób przebrali się. W klasach wykonali prace plastyczne, gdzie na pierwszym miejscu była marchew.  

Ten dzień w SP 5 był bardzo kolorowy i radosny. Dzięki takim działaniom zwracamy uwagę na potrzebę dbania o zdrowie oraz kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe.  

Mamy nadzieję, że od dziś każdy polubi marchewkę!!!