Dzień kolorowej skarpetki!

Data: 29 marca, 2017

Po raz kolejny w naszej szkole 21 marca obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa, który ma na celu zwrócenie uwagi na prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym osób z Zespołem Downa. Nasza piątka tego dnia była cała nie do pary, tak jak 3 chromosomy w 21 parze.  Wszyscy, uczniowie, nauczyciele oraz nasi wspaniali goście z Ostrowskiego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „UŚMIECH” na znak solidarności założyli kolorowe, niepasujące do siebie skarpety. Szkolne korytarze obklejone zostały kolorowymi skarpetkami z papieru. Jednak to nie koniec atrakcji.  Najpierw rozstrzygnięty został konkurs pt. „Co można zrobić ze skarpety?”. Ilość prac oraz pomysłowość miło zaskoczyły. Okazało się, że skarpetki idealnie nadają się na kota, bałwana, królika, konia, dżdżownicę, węża, bukiet i wiele innych. Wyłonieni zostali zwycięzcy na poziomie klas I- III oraz IV-VI, którzy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ( o których marzy każdy uczeń). Następnie impreza przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie klasa V b pod kierownictwem Pani Moniki Marcinkowskiej wystawiła krótkie przedstawienie pt. „21 CHROMOSOM”, które w łatwy i przyjemny sposób obrazowało jak powstaje Zespół Downa. W ciągu dnia wszystkie klasy, a także nasi goście ze Stowarzyszenia „UŚMIECH” mieli okazję obejrzeć film pt. „ADAM”, który opowiadał o fascynującym życiu młodego chłopaka z Zespołem Downa, który przesłał nam specjalne pozdrowienia. Podsumowaniem obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki były wykonane przez całą szkołę oraz przybyłych gości kolorowych graffiti upamiętniających ten dzień, które zawisły na szkolnych korytarzach.

Serdeczne podziękowania należą się całej społeczności szkolnej za tak chętne uczestnictwo, a także naszym gościom z Ostrowskiego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „UŚMIECH” za to, że są!