Dzień Edukacji Narodowej

Data: 13 października, 2013

11 października 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z udziałem nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor Dorota Cieśla powitała wszystkich bardzo serdecznie, składając życzenia i zapraszając na chwilę świątecznego relaksu, przygotowanego przez muzyczne perełki naszej szkoły. Do życzeń dołączyły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Bogna i Hania Marciniak. W swoim wystąpieniu podkreśliły wysoką rangę zawodu nauczycielskiego w kształtowaniu młodych pokoleń i niesieniu pomocy w poszukiwaniu przez uczniów drogi życiowej, poprzez odkrywanie talentów, doskonalenie zdolności i umiejętności.

Muzyczną wiązankę dla nauczycieli przygotowali: Grzegorz Piec (gitara klasyczna), Marta Kryjom (flet poprzeczny), Martyna Zielezińska (skrzypce), duet w składzie: Kamila Brzezińska i Andżelika Nawrocka (śpiew z akompaniamentem gitar akustycznych), Jakub Majchrzak (perkusja) oraz Julia Pastok (śpiew). Po występie, kończącym się „mocnym uderzeniem”, były wielkie brawa, podziękowania, życzenia, kwiaty, chwile wdzięczności, uśmiechu i … zadumy.