Dzień Dziecka na sportowo

Data: 5 czerwca, 2018

Zajęcia sportowe mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój młodego człowieka. W związku z chęcią szerzenia potrzeby aktywnego spędzania czasu wolnego  z okazji  Dnia Dziecka 30 maja b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Klasy 0 – 3 na boisku szkolnym rywalizowały w  rzutach do kosza, quizie sportowym i wyścigach w rzędach. Natomiast uczniowie klas 4 -6 mogli się wykazać na hali sportowej grą w „dwa ognie”.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej i przejściu do klas dzieci uczestniczyły w zajęciach „Gry i zabawy naszych rodziców”, czyli mogły wykazać się współzawodnicząc w grach planszowych.

Potyczki sportowo-umysłowe rozwijają intelekt oraz sprawność fizyczną. Jest to doskonały  sposób na spędzenie wolnego czasu inaczej niż zawsze. W czasie zawodów panowała  atmosfera pełna radości ale i determinacji.