Dzień Dyni

Data: 5 listopada, 2013

30 października, już po raz kolejny, odbył się w naszej szkole Pumpkin Day, czyli Dzień Dyni. Uczniowie przynieśli tego dnia przepiękne dynie, które swym magicznym światłem pięknie ozdobiły szkolny hol. Niektóre dynie wyglądały zabawnie, inne budziły strach i przypominały dziwne stwory, a jeszcze inne, precyzyjnie wycięte, zachwycały wzorem i pomysłowością. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada zadaniem i nagrodziła twórców wybranych lampionów. Wśród laureatów znaleźli się Maks Matyszczyk, Hubert Mielcarek i Oliwia Michalska (Ib), Nadia Sikorska (IIc), Oliwier Banachowicz i Szymon Błochowiak (IIIc), Aleksander Szczuraszek (IIId), Dagmara Jędrzejak (IVd) oraz Klaudia Pietrzak (Vd). Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci gadgetów halloweenowych.

Halloween Party!

W tym „strasznym” dniu nie zapomniano również o grach, konkursach i dobrej zabawie.

W godzinach popołudniowych do szkoły zawitały wiedźmy oraz inne straszydła, które w przerwach pomiędzy tańcami zmagały się w mrocznych konkurencjach i rywalizowały ze sobą o słodkie smakołyki. Pomysłowe przebrania, szalone fryzury i przerażające makijaże zostały docenione. Rozstrzygnięto, między innymi, konkurs na najlepsze przebranie i wybrano dwa najlepsze kostiumy, które prezentowali Jakub Janicki z klasy 5b oraz Julia Pastok z klasy 5a. Na wyróżnienia w tej kategorii zasłużyli również Weronika Bilan z klasy 4a, Kamil Witoń z klasy 4b, Oliwia Nowacka z klasy 4 oraz Zuzanna Peśla z klasy 5b. Poza tym, śmiałkowie łowili jabłka z misek napełnionych wodą, zgadywali, ile cukierków znajduje się w jednej z wydrążonych i wyciętych dyń oraz wykonywali straszny taniec mumii. Najlepiej tańczącą mumią okazała się Laura Izydorska z klasy 5c i zdobyła dla swojej drużyny pyszne słodycze. O świetną zabawę uczestników szkolnego Halloween Party oraz oprawę muzyczną i efekty specjalne zadbał Tomek Marek, uczeń klasy 4c, wraz ze swoim tatą. Organizatorkami szkolnego Dnia Dyni i Halloween Party były nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Gabrysiak, Izabela Gołdyn oraz Izabela Hipp.

Serdecznie dziękujemy za pomoc paniom Magdalenie Kołodziej, Katarzynie Łukaszewskiej, Anecie Marciniak, Monice Marcinkowskiej oraz Joannie Zemskiej.