Dzień Dyni i Halloween

Data: 5 listopada, 2012

31 października, już po raz kolejny, odbył się w naszej szkole Pumpkin Day, czyli Święto Dyni. Uczniowie klas I – VI przynieśli tego dnia dynie lampiony, które zaprezentowano na wystawie w holu szkoły. Wszystkie dynie wyglądały wspaniale. Jedne budziły strach, inne, precyzyjnie wycięte, zachwycały pomysłowością. Komisja stanęła przed nie lada zadaniem i nagrodziła twórców w różnych kategoriach. Wybrano między innymi dynię olbrzyma, dynię wiedźmę, wesołą dynię i dynię elektryczną. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

W tym „strasznym” dniu nie zapomniano również o grach i zabawach. W godzinach popołudniowych do szkoły zawitały wiedźmy, wampiry oraz inne halloweenowe straszydła, które zmagały się w mrocznych konkurencjach i rywalizowały ze sobą o słodkie smakołyki. Rozstrzygnięto, między innymi, konkurs na przebranie halloweenowe i wybrano trzy najlepsze kostiumy, które prezentowali Jakub Mrowiński z klasy 4d, Gracjan Grzegorowski z klasy 5b oraz Martyna Zielezińska

z klasy 4a. Poza tym, śmiałkowie łowili jabłka z misek napełnionych wodą oraz wykonywali efektowny taniec mumii. Najlepiej zatańczyła Sandra Kowalczyk z klasy 4c i zdobyła dla swojej drużyny pyszne słodycze. Na zakończenie, uczestnicy imprezy stoczyli szaloną bitwę na balony i z pełnymi garściami słodyczy wrócili do domów.

Organizatorkami szkolnego Święta Dyni i Halloween były nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Gabrysiak, Izabela Gołdyn oraz Izabela Hipp.