Dzień bez Papierosa

Data: 23 listopada, 2014

Trzeci czwartek listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji w całym kraju organizowane są happeningi, akcje i konkursy. W czwartek 20 listopada również uczniowie naszej szkoły zastanawiali nad uzależnieniem od nikotyny. Klasy IV-VI otrzymały od Szkolnego Koła PCK materiały mające uświadomić młodych ludzi, że palenie tytoniu jest jedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych, m.in. nowotworów, chorób układu krążenia i układu oddechowego. Większość palaczy nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z palenia, dlatego już teraz warto o tym pomyśleć, zanim nie będzie za późno. Poza tym wychowawcy klas IV i V realizują profilaktyczny program antynikotynowy „Znajdź właściwe rozwiązanie”.