DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Data: 1 lutego, 2022

„To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. 

Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. 

Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”. 

Rudolph Giuliani 

 

Dla uczniów naszej szkoły Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto.  Wszyscy uczniowie doskonale wiedzą, że zarówno Dziadek, jak i Babcia w życiu każdego wnuka znaczą bardzo, bardzo wiele. Przede wszystkim to niezmierzone pokłady miłości, dobroci, wyrozumiałości, niezwykła cierpliwość, ulubione smakołyki, wspólne gry i zabawy, pocieszanie i przytulanie. I dlatego, w tygodniu poprzedzającym te ważne dni (przed zbliżającymi się feriami), uczniowie z klasy 1 c, postanowili je uczcić, przygotowując dla swoich ukochanych Babć i Dziadków krótką część artystyczną w postaci nagrania wideo. Każdy uczeń zarecytował krótki wierszyk, były piosenki, życzenia, jak i taniec. Najwięcej wzruszeń dostarczyły jednak krótkie wypowiedzi uczniów na temat swoich ukochanych Dziadków. Zarówno filmik, jak i przygotowane laurki, uczniowie z klasy 1c wręczyli i zaprezentowali swoim dziadkom podczas tych uroczystych dni w ferie. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Jesteśmy bardzo dumni, że uczniowie naszej szkoły pamiętają o swoich kochanych Dziadkach.