Dzień Babci i Dziadka

Data: 25 stycznia, 2017

Wtorkowe popołudnie 25 stycznia uczniowie klasy IIa postanowili spędzić wspólnie ze swoimi babciami i dziadkami, a to z okazji ich niedawnych świąt. Na zaproszonych gości czekało więc mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich był pokaz talentów przygotowany przez dzieci. W rolę konferansjera wcieliła się Amelka. Nie zabrakło tańca, wierszy, piosenek, a także eksperymentów chemicznych. Cztery dziewczynki zaprezentowały pełne ekspresji tańce: Majka do muzyki hip–hop, Nadia i Martyna układ taneczny do piosenki „Czekolada”, a Nikola do piosenki „Lento”. Miłosz przygotował widowiskowy eksperyment „Wulkan”, który wywołał wiele emocji u widzów. Swój talent wokalny zaprezentowały: Antosia z Mariką, Zosia z Martynką, oraz Majka. Pozostałe dzieci pięknie recytowały wiersze oraz wspólnie zaśpiewały piosenki o babci i dziadku. Wszyscy goście nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Część oficjalną naszego spotkania zakończyło wręczenie babciom i dziadkom samodzielnie wykonanych na zajęciach szkolnych prezentów: ozdobnych lampionów oraz portretów. Następnie wszyscy zaproszenie zasiedli do słodkiego poczęstunku, przygotowaniem którego zajęły się mamy uczniów. Oprawę muzyczną przygotował starszy brat Antka – Kuba Marcinkowski, a Pani Chmieleckiej dziękuję za prezentowane tutaj zdjęcia z imprezy. Za tę pomoc wszystkim bardzo dziękujemy!