Dzieje papieru i papiernictwa

Data: 7 marca, 2012

5 marca uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią Beatą Olszak obejrzeli w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wystawę pod tytułem „Dzieje papieru i papiernictwa” ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Dzieci miały okazje zobaczyć m.in. makietę papierni dusznickiej, plansze ilustrujące historię papieru i rozwój papiernictwa, urządzenia wykorzystywane przy produkcji papieru, wzorniki papieru oraz kompozycje artystyczne, a także wyroby z papieru czerpanego wytwarzane w Muzeum Papiernictwa, takie jak papeteria, notesiki, koperty, zaproszenia.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość samodzielnego czerpania papieru. Wychowawczyni grupy otrzymała faksymile z fragmentem listu, który Fryderyk Chopin pisał do przyjaciela na papierze wyprodukowanym w Dusznikach oraz materiały promocyjne Muzeum Papiernictwa. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony dzieci wystawami oraz lekcjami proponowanymi przez Muzeum, była to już trzecia wizyta tej klasy w Muzeum Miasto Ostrów Wielkopolskiego w obecnym roku szkolnym i na pewno nie ostatnia:)