“Dziecięce marzenia są do spełnienia”

Data: 3 czerwca, 2013

            Był piątek 31 maja. Wstając z łóżka mieliśmy za oknami smutną aurę- padał deszcz, było ponuro… Jednak pomimo tego wiedzieliśmy, że nie warto tego dnia leniuchować w domu. Pospieszyliśmy rześko do szkoły. Wiedzieliśmy, że czeka nas tam mnóstwo fantastycznej zabawy i niespodzianek, a brzydka pogoda nie jest w stanie nam w niczym przeszkodzić.

Kiedy przybyliśmy do szkoły zostaliśmy podzieleni na trzy grupy: pierwszą stanowiły dzieci z klas 0 – 2, drugą – uczniowie klas 3 i 4 oraz trzecią grupę – dzieci najstarsze, czyli 5 i 6 klasy.

Punktualnie o 10.00 wszyscy zostali powitani przez panią  dyrektor Dorotę Cieślę oraz koordynatorkę Festynu, przedstawicielkę placówki Zielona Owca – panią Anię. Na początku imprezy wystąpili uczniowie, finaliści Szkolnego Konkursu ,,MAM TALENT”. Swoje występy zaprezentowała: grupa taneczna ,,True School” w składzie: Dominik Sommer, Igor Sobczak, Adrian Orzechowski i Mateusz Pałat, czyli chłopcy z klasy V b. Następnie na scenie pojawiła się Julia Pastok z IV a, która zaśpiewała piosenki „Nieodporny rozum” i „Motylem byłam”. Na koniec swój breakdancowy taneczny układ pokazał Kordian Wojciechowski z klasy VI d. Po wyśmienitych występach wychowawcy wraz z uczniami wyruszyli do wcześniej przygotowanych „stacji” na terenie szkoły. I tak, każda z grup miała przyjemność tworzyć układ taneczny na sali gimnastycznej z instruktorem tańca JAŚKIEM z ekipy ,,CO JEST CREW?” Taniec tak pochłonął dzieci, że nawet po zakończeniu festynu można było zobaczyć tańczące na sali grupy uczniów. Jedną z kolejnych stacji była stacja, w której każdy mógł wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Tym razem każda z grup miała inne zadania. Grupa dzieci najmłodszych musiała stworzyć STONOGĘ, która według hasła przyświecającego Festynowi miała spełniać dziecięce marzenia. Stonoga została wykonana z arkuszy szarego papieru, następnie pomalowana farbami a na koniec doklejono jej nogi, które były balonami. Dzieci z drugiej grupy miały za zadanie stworzyć recyklingowe „Kolorowe miasto” przy użyciu kartonów, butelek, zakrętek. Trzecia grupa zrobiła pracę plastyczną na temat” Wakacje z Zieloną Owcą i Lilla House”. Trzecią „stacją” był plac do konkurencji sportowych i zręcznościowych. Dzieci mogły wykazać się swoja sprawnością fizyczną. Dodatkowo druga grupa brała udział w quizie przyrodniczym a najstarsza grupa wzięła udział w przygotowanym quizie z języka angielskiego. Po ukończeniu wszystkich punktów Festynu uczniowie wraz z wychowawcami ponownie zebrali się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w wielkim finale. Tam czekała jeszcze dla wszystkich niespodzianka. Wszyscy mogli obejrzeć układ taneczny, przygotowany przez gości specjalnych, grupę „Teatr tańca – Szafa z  Kalisza” pod czujnym okiem instruktora Kuby Zakrzewskiego oraz pokaz tańca współczesnego Lilla House i grupy Hip – Hop Kingi Muchy, również z Lilla House. Na koniec, wszyscy: dzieci, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice odtańczyli wspólnie popularną ostatnio-  Zumbę.

Wszyscy, młodsze i starsze dzieci wierzymy, że hasło które towarzyszyło nam przez cały dzień ”dziecięce marzenia, są do spełnienia” jest realne. Jeśli się czegoś bardzo pragnie, dąży do tego, na pewno kiedyś się spełni, tak jak pogoda, która rankiem zrobiła nam małego psikusa, a później zaświeciło piękne słońce.

Wszystkim małym i dużym dzieciom życzymy, aby w ich życiu spełniały się ich wszystkie marzenia, a radość i ciepłe promyki słońca towarzyszyły im każdego dnia!

Dzieciaki – uczniowie SP5