Drzwi Otwarte w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

Data: 21 marca, 2016

9 kwietnia 2016  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na Drzwi Otwarte. W godzinach od 9 do 14 będą odbywać się bezpłatne konsultacje psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne, porady zawodowe i przesiewowe badania słuchu.
W tym roku nowością będą bezpłatne porady fizjoterapeutów dla dzieci borykających się z problemami narządów ruchu/strefą emocjonalną albo po prostu można przeprowadzić konsultacje profilaktyczną.
Zapraszamy również na wystawę pomocy edukacyjnych oraz na prelekcje i warsztaty.
Rodzice będą mogli skorzystać z prelekcji o symptomach dysleksji i jak przezwyciężać te trudności u swoich pociech, rodzice dzieci 5-6 letnich mogą posłuchać o tym co jest ważne przed pójściem do szkoły i co można zrobić aby ten start ułatwić, z jakich pomocy korzystać. Pani Maria Grzeszczyk z Centrum Identyfikacji Genetycznej (CIGEN) będzie mówiła o wadach genetycznych i co może świadczyć o nieprawidłowym rozwoju dziecka. Równie atrakcyjnie zapowiadają się warsztaty z terapii ręki, gdzie będzie można zobaczyć ćwiczenia manualne i grafomotoryczne, kreatywnie zrelaksować mogą się rodzice na warsztacie „Kolorowanki nie tylko dla dzieci”, natomiast uczniowie kl. I i II mający trudności w czytaniu i pisaniu mogą dowiedzieć się jak przezwyciężać te problemy.