Drzwi Otwarte Szkoły

Data: 19 lutego, 2019

W środę, dnia 6 lutego do naszej placówki zaproszono rodziców wraz z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną edukację. Odbyły się tu bowiem Drzwi Otwarte, w czasie których można było zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, czyli poznać nauczycieli, starsze koleżanki i kolegów, obejrzeć klasy i ich wyposażenie.

 Od godziny 17:00 przybywający goście przy wejściu byli witani przez uczniów i kierowani do hali sportowej, gdzie po oficjalnym powitaniu przez dyrektora szkoły, podzieleni na kolorowe grupy mieli możliwość zapoznać się z ofertą placówki.

Nasi mali goście mogli wziąć udział w wielu warsztatach, które rozwijały ich wyobraźnię, kulturę fizyczną oraz pozwalały w przyjazny sposób zdobyć nową wiedzę. Stworzyliśmy laboratorium małego odkrywcy, w którym dzieci miały okazje przeprowadzić rozmaite eksperymenty. Aby otworzyć przed naszymi gośćmi fantastyczny świat bajek, zaprosiliśmy do współpracy klauny i księżniczki, którzy zachęcali uczestników do wspólnej zabawy. Dzieci mogły nauczyć się robić postaci z balonów i otrzymały niepowtarzalny makijaż z kolorowych farb. Warsztaty plastyczne, w trakcie których liczyła się sprawność manualna, cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy mógł spróbować swych sił przy produkcji ręcznie wyrabianej biżuterii. Aby rozruszać odrobinę szare komórki, zorganizowaliśmy warsztaty języka angielskiego dla najmłodszych, które w przyjazdy sposób prezentowały naukę tego przedmiotu. Poza tym, na jednym ze stoisk, dzieci mogły ułożyć interaktywne puzzle. Kultura fizyczna jest dla nas bardzo ważna. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szereg zabaw i aktywności, które dawały naszym gościom okazję do ruchu.

Dla dorosłych gości przygotowaliśmy wiele informacji, które pomogą w wyborze placówki edukacyjnej dla ich pociech. Chcieliśmy, aby wybór naszej szkoły był świadomy, dlatego oprócz prezentacji, daliśmy rodzicom możliwość swobodnej wycieczki po budynku. Podczas tej podróży na wszystkie pytania odpowiadali nauczyciele, którzy dzielili się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej placówce była emocjonującym, pełnym cennych doświadczeń przeżyciem. Staraliśmy się ze wszystkich sił pokazać to, z czego jesteśmy dumni. Praca z dziećmi jest dla nas nieustanną przygodą i wyzwaniem, podczas którego uczymy się razem z naszymi uczniami. Chcemy, aby kolejne pokolenia mogły wraz z nami przeżywać najważniejsze chwile swojego życia. Nasza szkoła pomaga wkroczyć dzieciom w świat dorosłych. Tworzy odpowiednie fundamenty, które w późniejszych etapach edukacji dają podstawę, świadomość i pozwalają na osiągnięcie życiowych celów.