Drzwi Otwarte 2015

Data: 19 stycznia, 2015

W piątkowe popołudnie do naszej placówki zaproszono rodziców wraz z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną edukację. Odbyły się tu bowiem Drzwi Otwarte, w czasie których można było zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, czyli poznać nauczycieli, starsze koleżanki i kolegów, obejrzeć klasy i ich wyposażenie.

Od godziny 17:00 przybywający goście przy wejściu byli witani przez uczniów i kierowani do sali gimnastycznej, gdzie po oficjalnym powitaniu przez dyrektora szkoły, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Vd pod kierunkiem Pani M. Baranowskiej i Pana J. Gajnego.  Młodzi aktorzy „z przymrużeniem oka”  zaprezentowali jeden dzień z życia ucznia, wcielając się w rolę nauczycieli i pracowników szkoły, co przyjęto z uśmiechem i nagrodzono brawami. Następnie rodzice wraz z dziećmi zwiedzali szkołę i mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Nauczyciele wraz z obecnymi uczniami przygotowali wiele ciekawych zajęć. Były zajęcia plastyczne, czyli rysowanie, kolorowanie, czarowanie zimowych obrazków za pomocą stempli oraz składanie śniegowego bałwanka techniką origami. Dużym zainteresowaniem cieszył się  kącik ,,Małego Naukowca”. W tym miejscu mali goście wykonywali  proste doświadczenia i zabawy badawcze, a więc pienistego potwora /wulkan/, znikającą wodę, co pływa, co tonie, co przyciąga magnes oraz przyjaźń kolorów. Każdy chętny, mógł obserwować kryształy soli, wykorzystując do tego mikroskop. Dzieci, które przyszły zobaczyć swoją przyszłą szkołę, mogły też przekonać się co to jest  multibook i jak wyglądają zajęcia z jego wykorzystaniem. Gry edukacyjne, sala zabaw, liczydło, możliwość pisania po tablicy,  zabawy z chustą animacyjną oraz gra na instrumentach perkusyjnych, to atrakcje, które przyciągały wszystkich odwiedzających. Podczas zwiedzania szkoły  dzieci rozwijały koncentrację uwagi, wytrwałość i spostrzegawczość.  Wszyscy mali goście – przyszli uczniowie byli bardzo zaciekawieni tym, co działo się wokół nich.

Po wielu atrakcjach można było odpocząć w przygotowanej przez klasy integracyjne kawiarence, posilić się i napić owocowego soku.