Dopalacze niszczą życie!

Data: 2 października, 2015

Poznaj problem dopalaczy -€“ otwarte pokazy filmu w OCK.

6 i 7 października 2015 roku, o godzinie 17.00, w Ostrowskim Centrum Kultury, odbędą się otwarte pokazy filmu „Dopalacze niszczą życie! Ostrowskiej Grupy PaT „Uzależnieni od teatru”. Problem dopalaczy jest wciąż aktualny i wiąże się z szukaniem nowych metod walki z tym zjawiskiem. Takimi otwartymi pokazami chcemy trafić do rodziców, dziadków, opiekunów, a także członków organizacji pozarządowych. Wszystko po to, by mogli bliżej poznać problem i zagrożenia, które z niego wynikają – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W Wielkopolsce to właśnie film autorstwa Ostrowskiej Grupy PaT jest głównym orężem do walki z zagrożeniem dopalaczami wśród młodzieży. Tak autorom, jak i władzom miasta zależy, by trafił do jak najliczniejszej grupy odbiorców.

– Problem dopalaczy wymaga od nas zdecydowanych działań. Mając narzędzie w postaci filmu chcemy dotrzeć do dorosłych, na których życie dopalacze mogą mieć również wpływ. Dorośli muszą poznać problem, by potrafić z nim walczyć, jeśli pojawi się on w życiu ich najbliższych -€“ przekonuje Beata Klimek.

Planowane są także osobne pokazy dla uczniów ostrowskich szkół.

Film opowiada prawdziwą historię młodego chłopaka, którego przykład ma być przestrogą dla wszystkich tych, którzy zamierzają eksperymentować ze środkami zmieniającymi świadomość. W historię pokazaną na ekranie wplecione są wypowiedzi matki i uzależnionego chłopaka, którzy opowiadają o ciemnych stronach uzależnienia. W rolę aktorów wcielili się członkowie Ostrowskiej Grupy PaT „Uzależnieni od Teatru”, a całość wyreżyserował ekspert PaT Robert Kaczmarek.

Otwarte pokazy filmu „Dopalacze niszczą życie!” odbędą się 6 i 7 października 2015 roku o godzinie 17:00 w Ostrowskim Centrum Kultury.

Zapraszamy!

dopalacze-niszczą-życie-770x470