Dobre, bo zdrowe przez cały rok

Data: 12 maja, 2015

6 maja w naszej szkole odbył się apel klas młodszych  poświęcony zdrowiu. Główną tematyką apelu było zdrowe odżywianie. Klasa Ic zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. “Pomidor”. Sposób przedstawienia oraz piękne stroje aktorów zyskały aplauz publiczności. Z takim samym zachwytem zostały przyjęte wiersze  o warzywach i piosenka o ogórku  przygotowane przez klasę Ib   i I e. Brawami nagrodzono owocową i rowerową piosenkę klasy II a. Klasa III b zaprosiła wszystkich uczniów do tanecznego przepisu na najzdrowszą, sądząc po umiejętnościach pizzermana, pizzę na świecie. Na zakończenie Wojtek z klasy II c przypomniał dzieciom jak prawidłowo myć ręce, co jest prawdziwą przyjemnością w naszych wyremontowanych łazienkach. Apel ten był  elementem realizowanego przez cały rok szkolny projektu  pod nazwą “Ruch i zdrowe żywienie w szkole”.  Przybliżone w humorystyczny sposób wartości odżywcze warzyw i owoców potwierdziły hasło: “Dobre, bo zdrowe przez cały rok”.