„Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem”

Data: 11 listopada, 2012

 Wszystkim nam zależy, aby nasi uczniowie  byli zdrowi i mieli energię do nauki i zabawy, dlatego po raz kolejny, 8 listopada z okazji Dnia Zdrowego Śniadania w naszej szkole odbyła   się akcja edukacyjna pod hasłem “Śniadanie daje moc”. Uczniowie klas I, II i III wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali i zjedli wspólne, zdrowe śniadanie oraz  rozmawiali o znaczeniu tego posiłku dla zdrowia i rozwoju dzieci. Codzienne śniadanie  pomaga przecież dobrze zacząć nowy dzień.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce chce dodać szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.