Debaty klasowe już za nami

Data: 25 listopada, 2013

Poprzedni tydzień był w naszej szkole „Tygodniem z kodeksem”. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili debaty (dyskusje), efektem których było stworzenie klasowej wersji Kodeksu 2.0., czyli zbioru reguł właściwego posługiwania się technologią informacyjno-komputerową w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych oraz w domu. Jest to związane z przystąpieniem naszej szkoły w tym roku szkolnym do projektu „Szkoła z Klasą 2.0”, czyli ogólnopolskiej akcji, którą od 2002 roku prowadzą Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz „Gazeta Wyborcza”.

Wychowawcy według własnych pomysłów, w oparciu o materiały pomocnicze projektu „Szkoła z klasą 2.0”, zapoznali uczniów z ideą projektu oraz przeprowadzili w klasach debaty, na bazie których opracowali klasowe kodeksy.

Już w poniedziałek 25 listopada odbędzie się „Debata szkolna” z udziałem przedstawicieli wszystkich klas, w wyniku której utworzony zostanie kodeks szkolny „Szkoły z klasą 2.0”.