Dbamy o bezpieczeństwo…

Data: 16 marca, 2012

,,Kabecjanie dają radę” to tytuł projektu edukacyjnego, do którego została zaproszona społeczność Szkoły Podstawowej nr 5. Celem programu jest wyrobienie u dzieci nawyku bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach codziennego życia. Organizatorami projektu są: Stowarzyszenie Laboratorium Troski, Polski Czerwony Krzyż, Kredyt Bank, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. Program skierowany jest  do uczniów klas I-III, rodziców, nauczycieli. Cykl 13 lekcji prowadzą wychowawcy klas wraz z zaproszonymi gośćmi: policjantami, strażakami, wolontariuszami PCK. Zajęcia dla uczniów obejmują temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń pożarowych, zagrożeń wynikających z przestępczości i kontaktu z nieznajomymi, naukę pomocy przedmedycznej. Po projekcie oprowadzają uczniów bajkowe  postacie Kabecjan oraz Smok Mądragon, przekazując przydatne zasady bezpieczeństwa i sposoby ratowania  ludzkiego życia.