Dary sadów, lasów i pól już namalowane…

Data: 7 listopada, 2011

I miejsce zespołu klas II

Jak co roku, w październiku, Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III, upamiętniający twórczość Marii Konopnickiej. W tym roku głównym tematem artystycznych zmagań, były ,,Dary sadów, pól i lasów”. Prace wykonywano trzema technikami. Klasy pierwsze rysowały pastelami, klasy drugie malowały farbami plakatowymi. Klasy trzecie tworzyły collage z kolorowych materiałów papierniczych oraz elementów przyrodniczych. W konkursie brało udział 9 uczennic naszej szkoły. Trzyosobowe zespoły wykonały piękne, pomysłowe prace konkursowe.  Pierwszaki wystąpiły  w składzie: Weronika Przybylska Ia, Aleksandra Laskowska Ib, Gabriela Kempińska Ic. Klasy trzecie  reprezentowały: Anna Suchecka Ib, Sandra Semczyszyn Ic, Hanna Stagraczyńska Ic. Największą  niespodziankę sprawiła nam drużyna klas drugich,  zdobywając I miejsce. Skład drużyny: Oliwia Nowacka IIb, Dominika Skowrońska IIc, Julia Mrowińska IId. Zdobywczynie I miejsca otrzymały  piękne nagrody książkowe, a pozostałe uczestniczki pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy wszystkim  naszym reprezentantkom!