CZYSTA WODA ZDROWIA DODA

Data: 11 marca, 2014

Pod takim hasłem w dniu 11.03 klasa IIb integracyjna wzięła udział w zajęciach zorganizowanych w bibliotece na ul. Królowej Jadwigi. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat życiodajnej wody oraz przeprowadzić różne doświadczenia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy oszczędzać wodę, jakie jest jej znaczenie dla życia na ziemi i zdrowia. Ponadto, każdy miały możliwość zagrać na „wodnym instrumencie”, czy samodzielnie sprawdzić co rozpuszcza się w wodzie, a co nie. Oprócz zadań na myślenie, były również zabawy ruchowe z wykorzystaniem drogocennego płynu. Każdy starał się jak najlepiej pokonać drogę z naczyniem, czy złapać baloniki – kropelki. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania, w którym dowiedziały się do czego może doprowadzić niechęć do wody, mycia i czystości. Wszystkie zadania były bardzo ciekawe i wymagały wielu różnorodnych umiejętności, jednak najwięcej radości i zabawy sprawiło robienie baniek mydlanych. Niektórym udało się zrobić piękne, kolorowe i barrrdzo duże bańki. To zadanie wcale nie było łatwe i nie zawsze wszystkim się udawało. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy IIb złożyli przysięgę. Stali się oni PRZYJACIÓŁMI WODY i obiecali, że będą o nią dbać i ją oszczędzać. To miłe spotkanie zostało zakończone wypiciem wody, która bardzo wszystkim smakowała i dała siły na powrót do szkoły.