Czwartoklasiści na Pomorzu

Data: 23 czerwca, 2013

Po całorocznym trudzie nauki uczniowie z niecierpliwością oczekują wyjazdu na wycieczkę lub zieloną szkołę. Klasy 4c i 4 d w tym roku wypoczywały nad morzem, zwiedzając po drodze także przepiękne miasto Toruń.

Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży. Legenda głosi, że wybudował ją rycerz zakonny, który miał jedną nogę dłuższą a drugą krótszą. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się następnie na Rynek Staromiejski, podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę NMP, a z wieży widokowej rozpościerała się przepiękna panorama miasta. Wizyta w ruinach zamku ,a w szczególności komnata strachów była nie lada wyzwaniem. Zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Chłopcy głaskali, a co odważniejsze dziewczynki całowały złote żabki-symbol Torunia-bo jak głosi legenda miało to przynieść im szczęście.

        Spacer po przepięknym Gdańsku rozpoczęliśmy od średniowiecznego żurawia, który służył głównie jako urządzenie portowe do załadunku towarów na statki, następnie przepiękną Drogą Królewską dotarliśmy do gotyckiego Kościoła NMP oraz pomnika Neptuna-symbolu miasta.W Gdyni na  Skwerze Kościuszki zwiedziliśmy statki zacumowane w porcie- ORP Błyskawicę, Dar Pomorza i oczywiście kupowaliśmy pamiątki. Kolejnym etapem był koncert organowy w Oliwie oraz spacer po oliwskim parku. Jedynie deszcz, a właściwie ulewa przeszkodziła nam w spacerze po sopockim molo, za to zabawa na plaży w Rewie wynagrodziła brak słońca w Sopocie.

        W Malborku pani przewodnik oprowadziła nas po zamku, opowiadając o wszystkich jego tajemnicach. Napotkany na dziedzińcu rycerz krzyżacki pokazał nam jak przed wiekami bito monety i co za nie można było kupić. Wszystko co dobre szybko się kończy, nasza wycieczka także dobiegła końca, ale mamy nadzieję, że minione chwile na długo pozostaną w naszej pamięci:)