CZWARTE MIEJSCE PIĄTKI

Data: 13 maja, 2017

W dniach 26- 27 kwietna 2017r. w Opalenicy odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Rywalizowało ze sobą osiem szkół podzielonych na dwie grupy. SP 5 z Ostrowa Wielkopolskiego (mistrz rejonu kaliskiego) trafia do grupy z: SP Opalenica, SP Osieczna i SP 4 Piła. Po dwóch wygranych meczach nad drużynami z Opalenicy i Piły uznaje wyższość ekipy z Osiecznej i zajmuje drugie miejsce w grupie dające awans do półfinału. W półfinale walczy ze zwycięzcą drugiej grupy i faworytem imprezy szkołą z Sierakowa. Po dobrym i wyrównanym meczu wygrywa Sieraków i wchodzi do finału a piątce pozostaje walczyć o brązowe medale. W drugim półfinale drużyna z Gniezna pokonuje Osieczną 41:31 i jest finalistą. W meczu o trzecie miejsce reprezentanci ostrowskiej szkoły po dramatycznym meczu i dogrywce ulegają szkole z Osiecznej 40:42 i zajmują czwarte miejsce. Z triumfu w całej imprezie sprawiając niespodziankę cieszą się zawodnicy z Gniezna wygrywając 46:35.

Podsumowując chłopcy z SP 5 spisali się na miarę swoich możliwości grając bardzo ambitnie i walecznie. Szkoda tylko, że na zawody nie pojechał podstawowy zawodnik kontuzjowany Joshua Ashaolu. MVP turnieju został Hubert Konowalski  z SP5 Gniezno a najlepszym zawodnikiem w drużynie SP5 Ostrów Mateusz Semczyszyn – gratulujemy. Piątkę reprezentowali zawodnicy: Smektała Aleksander, Zieliński Maksymilian, Bugaj Bartosz, Skowronek Filip, Semczyszyn Mateusz, Rachwalski Bartosz, Kociemba Jakub, Bogusławski Eryk, Woźniak Jakub, Sikorki Igor, Kisielewski Mateusz.