Czekoladowe półkolonie

Data: 30 stycznia, 2016

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w naszej szkole odbyły się „Czekoladowe półkolonie”. Przez cały tydzień dzieci brały udział w rozmaitych zajęciach na terenie szkoły ale równie w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w Kinie Komeda oraz w Kaliszu. Półkolonie przeznaczone były dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci wzięły również udział w zajęciach profilaktyki uzależnień, w tym także mających na celu zapobieganie cyber uzależnieniom. Wśród wielu atrakcji pojawiło się lepienie z gliny, gry i zabawy na hali sportowej, zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, gra terenowa po szkole, zajęcia plastyczne, gry planszowe. Największą atrakcją była jednak wycieczka do Kalisza, gdzie dzieci skorzystały z warsztatów czekoladowych, podczas których degustowały gorącą czekoladę oraz samodzielnie wykonały czekoladowe lizaki. Wszyscy mieli okazję zobaczyć i dotknąć prawdziwy owoc i ziarna kakaowca oraz dowiedzieć się jak powstaje pyszna czekolada. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczennicy otrzymali dyplomy.