Czarodziejskie Drzewo

Data: 14 października, 2019

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, prowadzonym od 17 lat. To szeroka edukacja na temat zmian klimatu i rozwoju zrównoważonego, poparta działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew.  Inauguracja programu odbywa się każdego roku 10 października  w Warszawie .Tegoroczne hasło „Drzewa dla klimatu” zwraca uwagę na rolę i znaczenie drzew w łagodzeniu skutków zmian klimatu oraz ma zaktywizować mieszkańców Ziemi  do podejmowania działań  na rzecz ochrony środowiska.  Goście  tegorocznej inauguracji  symbolicznie zasadzili siedem drzew – jabłonie, śliwy i wiśnie japońskie w Służewskim Domu Kultury. Organizatorzy wręczyli również nagrody laureatom konkursów poprzedniej edycji. Wśród laureatów  znalazła się Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Otrzymała statuetkę “Czarodziejskie Drzewo”. W Warszawie wśród reprezentantów miasta byli również przedstawiciele naszej szkoły, gdyż jesteśmy pomysłodawcami i współorganizatorami “Święta drzewa” w Ostrowie. Nagroda ta to podziękowanie dla wszystkich, którzy sadzili z nami co roku drzewa, a więc również uczniów oraz rodziców naszej szkoły, Dziękujemy!!!!! Tylko działania zgodnie z naturą, a nie przeciwko niej, mogą przynieść korzyści nam wszystkim.