Cudze chwalicie swego nie znacie……..

Data: 27 czerwca, 2017

22 czerwca br. W ośrodku edukacji leśnej przy  siedzibie Nadleśnictwa Antonin odbyło się podsumowanie już XIV  konkursu powiatowego, w tym roku pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie” Fraza  ta pochodząca z utworu Stanisława Jasiewicz „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zawiera wiele mądrości. Wiemy przecież ,że współczesny człowiek częściej  zajęty jest sprawami „Wielkiego Świata”, niż własnego regionu. Udane wakacje kojarzą się większości mieszkańcom naszej planety z dalekimi podróżami. Jest to niewątpliwie ważne w rozwijaniu wiedzy. Jednakże dziś uczniowie naszego powiatu w swoich pracach pokazali nam , że te piękne, niezapomniane ferie można spędzić we własnej okolicy, poznając jej historię, kulturę, obcując i delektując się pięknem otaczającej przyrody. Ich foldery i przewodniki, które powstały na bazie własnych przygód zachęcają oglądających do odpoczynku w powiecie ostrowskim. My dorośli powinniśmy być dumni, z tych małych ambasadorów „Małej Ojczyzny”. W konkursie wzięło udział 135 uczniów szkół podstawowych. Nagrodzono i wyróżniono 47 prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie Jakub Marcinkowski, Nadia Sikorska oraz Aleksandra Laskowska. Dzięki wsparciu wielu sponsorów  upominki otrzymali wszyscy uczestnicy. Zapewne atrakcją była wycieczka historyczna po Antoninie oraz zajęcia w rezerwacie „Wydymacz” dla  gości, opiekunów i dzieci. Spotkanie zakończyła biesiada przy grillu. Uczestnicy otrzymali 1000 cebulek lilii oraz 40  sadzonek żywotników. Rośliny  posadzone będą w trosce  o czystą i piękną Ziemię.  Goście, którzy przybyli na podsumowanie to Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek, wizytator delegatury Kuratorium Oświaty Pani Ewa Kargol-Stybaniewicz. Organizatorzy Konkursu Nadleśnictwo Antonin , Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim i Szkoła Podstawowa Nr 5 .

Pomysłodawcą i koordynatorem całego przedsięwzięcia edukacyjnego  jest Maria Baranowska.