“Cudowny chłopak”

Data: 5 kwietnia, 2018

Dnia 5 kwietnia b.r. dwudziestu jeden uczniów ze świetlicy szkolnej wzięło udział w wycieczce do Kina Komeda na film „Cudowny chłopak” z Julią Roberts. Przed seansem zwiedzaliśmy kino „od kuchni” i przeprowadziliśmy wywiad z kinooperatorem panem Andrzejem Sztukowskim. Uczniowie z klas trzecich i czwartych żywo interesowali się historią kina przedstawioną w ciekawy sposób przez pana Sztukowskiego, ale też i współczesną techniką. Zadawali pytania dotyczące pracy kinooperatora i urządzeń znajdujących sie w kinie. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali oryginalną taśmę filmową. Po filmie uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez panią Karinę Brzykcy. W organizacji całego przedsięwzięcia wzięła udział także pani Iwona Sztukowska. Mając na uwadze entuzjazm i sugestie uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej będę starała się przygodę z dobrym, zdydaktyzowanym filmem i ciekawymi ludźmi powtórzyć w następnym roku szkolnym.