„CALINECZKA – REAKTYWACJA” – SPEKTAKL INTERNETOWY

Data: 13 maja, 2015

13 maja 2015 roku klasa 1c obejrzała kolejny spektakl Internetowego Teatru dla szkól. Tym razem była to „Calineczka – reaktywacja”. W tym przedstawieniu na nowo odkrywamy główną bohaterkę i jej przygody. Calineczka nie jest miniaturową osóbką, nie śpi w skorupie orzecha i nie pływa w talerzu. Jest zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców. Ucieczka do bajki wydaje jej się najlepszym wyjściem. Okazuje się jednak, że życie w ułudzie nie jest takie proste jakby się wydawało. Nawet w świecie, który powinien być wedle naszych wyobrażeń idealny, wdziera się obłuda i zwykła zawiść. Tak jak w życiu jest tam też miejsce na proste i prawdziwe odruchy. Na miłość, czytanie bajek, przebywanie we wzajemnym towarzystwie i czerpanie z tego przyjemności.

Uczniowie 1c poszukiwali podobieństw i różnic między znaną baśnią a spektaklem teatralnym. I to im się udało.

Pokażmy naszym dzieciom, że bajki nie „służą” tylko do bezmyślnego patrzenia na nie, ale także do przyjemnej nauki myślenia i wyciągania wniosków.