Bohaterowie bajek Václava Čtvrteka

Data: 9 listopada, 2016

Pod takim tytułem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Filię nr 7 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim, w 40 rocznicę śmierci Vàclava  Čtvrteka. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie ilustracji w technice dowolnej, w formacie A4, przedstawiającej jednego z bohaterów książek czeskiego  pisarza, autora dobranocek i książek dla dzieci Václava Čtvrteka.

Do biblioteki spłynęło 249 prac z 22 placówek szkolnych i przedszkolnych.

Komisja w składzie: przewodnicząca – Barbara Zabłocka, artysta plastyk, pracownik Galerii Sztuki Współczesnej,  Włodzimierz Grabowski – dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Mariola Garbarczyk – starszy bibliotekarz, wyróżniła oraz nagrodziła 38 prac w kategorii: przedszkola oraz klasy I-III.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy 2a naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobył Bartosz Ekiert, wyróżnienie otrzymali: Martyna Guzikowska, Nikodem Marczak oraz Oskar Wawrzyniak.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.