Bocianim szlakiem

Data: 21 kwietnia, 2015

W minioną sobotę, tj. 18 kwietnia członkowie Klubu Małego Turysty ruszyli na 12 kilometrową trasę z Odolanowa do Daniszyna w ramach XVI rajdu „Bocianim szlakiem” . Była to Trasa Poszukiwaczy Skarbów z elementami Geocachingu. Polegało to na tym, że na samym początku drogi uczestnicy dostali kartki ze współrzędnymi lub opisem charakterystycznym miejsca, a zadaniem ich było z pomocą GPS lub własnych umiejętności  orientacyjnych poszukać ukrytych przedmiotów. Kiedy już znaleziono skarb należało się wymienić na jakiś drobny fant. Ta forma pieszej turystyki w połączeniu z grą terenową była niecodziennym urozmaiceniem marszu. A trasa wiodła przez malownicze okolice Odolanowa, w tym przez kurhany w Gliśnicy. Meta tegorocznego rajdu miała swoje miejsce w szkole w Daniszynie, gdzie na piechurów czekali tamtejsi uczniowie z bocianami własne roboty, którymi obdarowywali przychodzących. Następny rajd swój finał ma mieć na terenie naszej szkoły, zatem do zobaczenia na szlaku!