BLIŻEJ SZTUKI MEKSYKAŃSKIEJ

Data: 23 listopada, 2014

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego jest chętnie odwiedzane przez uczniów naszej szkoły. Dzieje się to za sprawą “Magicznego świata sztuki meksykańskiej”. Klasa II a wraz z wychowawcą – Ireną Treską, była kolejną grupą, która zachwyciła się wielobarwnymi wytworami rzemiosła meksykańskich Indian. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ludowe stroje, eksponaty, związane z obrzędami, prace malarskie, przedstawiające scenki z codziennego życia ludności meksykańskiej, a przede wszystkim, animalitos – zwierzęta wykonane z gliny, drewna, pięknie malowane, bądź szyte z kolorowej wełny. Największą jednak atrakcją było własnoręczne lepienie animalitos z gliny pod czujnym okiem pracowników muzeum, p. Katarzyny Bielawskiej i p. Jagody Kosadko. Gotowe zwierzaki zabraliśmy do szkoły. Kiedy wyschną, ozdobimy je szeroką gamą kolorów. Podczas wycieczki towarzyszyły nam mamy: p. Kamila Konieczna i p. Karolina Laske. Dzieci już pod koniec zajęć  pytały, kiedy znów odwiedzą muzeum i muzealną windą przeniosą się w świat cudów.