BITWA O PLAC

Data: 6 czerwca, 2018

„W dniu bitwy była piękna, wiosenna pogoda. Rano padał wprawdzie deszcz (…) ale w południe przestało padać i przejaśniło się…” Tak rozpoczyna się jeden z rozdziałów lektury „Chłopcy z Placu Broni”. Podobna pogoda towarzyszyła niecodziennej lekcji języka polskiego, w jakiej wzięła udział klasa Vd, która w trakcie omawiania powieści Ferenca Molnara rozegrała swoją wersję bitwy o plac. Uczniowie walcząc o wyznaczone fragmenty boiska wykazać się musieli wiedzą o autorze, znajomością lektury, a także zdolnościami strategicznymi i przewidywaniem ruchu przeciwnika. Pomysłodawcą lekcji była p. Katarzyna Łukaszewska. W ten sposób zdobyta i utrwalona wiedza pozostanie w pamięci uczniów z pewnością na długi czas.