Biegi na orientację

Data: 16 marca, 2014

13 marca, w ramach projektu “Rok Szkoły w Ruchu”, odbyły się  szkolne Biegi Na Orientację. Uczniowie-sportowcy byli podzieleni na grupy i pod bacznym okiem trenerów Przemysława Bendkowskiego i Violetty Szymczak zostali przeszkoleni z odczytywania punktów i trasy z mapy. Zadaniem każdej z grup było pokonanie trasy zgodnie z mapą i wyznaczonymi punktami w jak najkrótszym czasie. Biegi odbyły się w pięknym terenie leśnym – Piaski Szczygliczka. Przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie uczniowie wykazali się bardzo dobrą orientacją w terenie i wytrzymałością biegową. W ten sposób sportowcy mogli poznać nową dyscyplinę biegając z mapą i kompasem w otwartym terenie i jednocześnie spędzając wolny czas na świeżym powietrzu.