Biblioteka pełna wrażeń

Data: 23 września, 2015

W środę 23 września uczniowie klasy Ia – wraz z wychowawczynią oraz mamą Majki Katarzyną Skoczyńską –  po raz pierwszy odwiedzili Filię nr 7 Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Królowej Jadwigi 3 w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem naszej wizyty było zaznajomienie się ze specyfiką pracy bibliotekarza, poznanie księgozbioru przeznaczonego dla dzieci oraz zasad korzystania z zasobów biblioteki.

Na dobry początek pani Mariola Garbarczyk – prowadząca spotkanie – przeczytała dzieciom fragment ksiązki Zofii Staneckiej pt. „Wielka księga – Basia”, mówiący o dziewczynce, której brat rozpoczął naukę w klasie pierwszej.

Następnie na dzieci czekały różne zadania, m.in.: układanie historyjki obrazkowej mówiącej o dziejach książki oraz o drodze książki od autora do czytelnika, zgaduj-zgadula, układanie napisu BIBLIOTEKA na czas czy szukanie różnic między obrazkami. Wszystkie działania wywoływały wśród uczniów wiele emocji oraz budziły zainteresowanie. Na koniec naszego pobytu w bibliotece wszyscy uczestnicy spotkania zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci, szczególnie z książkami pełniącymi zarazem rolę zabawki.

Jest to początek naszej przygody z biblioteką i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!