Bezpłatne szkolenia dla ostrowian!

Data: 13 marca, 2019

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski zaprasza dorosłych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego (powyżej 25. roku życia) na BEZPŁATNE szkolenia cyfrowe w ramach projektu „Ja w Internecie”!

Chcesz:

– wiedzieć, jakie zagrożenia czekają w sieci na Twoje dziecko,

– umieć na nie reagować, 

– bezpiecznie korzystać z Internetu,

– poznać legalne źródła wartościowych treści,

– załatwiać przez komputer sprawy urzędowe,

– zarządzać kontem bankowym, rezerwować podróże, bezpiecznie robić zakupy, płacić podatki w sieci,

– nauczyć się zakładania i prowadzenia własnego bloga, zarządzania nim, opracowywania treści i grafik,

– poznać formalności przy jego zakładaniu oraz zapisy dotyczące ochrony prawa autorskiego,

to szkolenie jest dla CIEBIE!

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskała grant w wysokości 87 360 zł, co pozwoli na przeprowadzenie szkoleń dla 156 osób.

Uczestnicy mogą wybierać spośród trzech tematów szkoleń:

  1. “Rodzic w Internecie” to szkolenie dla rodziców, opiekunów, nauczycieli poświęcone ich przygotowaniu do  roli  przewodnika  dziecka  w  zakresie  bezpiecznego  i mądrego  korzystania  z  sieci.  To m.in. legalne źródła wartościowych treści, zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w Internecie oraz sposoby reagowania na zagrożenia, a także podstawowe usługi e-administracji.
  2. “Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. M.in. zarządzanie kontem bankowym, dokonywanie płatności, zakupy w sieci, rezerwacja podróży, płacenie podatków, korzystanie z usług e-administracji.
  3. “Tworzę własną stronę internetową (blog)” dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Ich stworzenie, zarządzanie, opracowywanie i wstawianie treści – słowne, graficzne, muzyczne, filmowe – z uwzględnieniem ochrony prawa autorskiego, mechanizmy analityki, rozpowszechnianie, załatwienie formalności.

REKRUTACJA RUSZYŁA 1 MARCA 2019 R.

BEZPŁATNE SZKOLENIA ROZPOCZNĄ SIĘ W KWIETNIU 2019 R.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

MIEJSCA SZKOLEŃ: MEDIATEKA, ul Kolejowa 24b; zastępczo – Ostrowski Park Przemysłowy, ul. Wrocławska 93f.

Każdy uczestnik weźmie udział w 4 spotkaniach (po 3 godziny, wliczona przerwa + catering). Szkolenia odbywać się będą raz w tygodniu. Po 4 tygodniach uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Pierwsze grupy rozpoczną go już w kwietniu – kolejne w następnych miesiącach.

Wypełniony formularz oraz oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego – pokój 113, I piętro.

Formularz i oświadczenia dostępne są:

– elektronicznie –na stronie internetowej www.umostrow.pl w zakładce „Dla Mieszkańca” (góra strony, pod logo, „Ja w Internecie”) lub w zakładce „Polecamy” (dół strony – ikona „Ja w Internecie)

– w formie papierowej – w Referacie Obsługi Mieszkańców (parter Urzędu Miejskiego).

Więcej informacji o szkoleniu udzieli:

Artur Kołaciński

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Powstańców Wielkopolskich 18,

63-400 Ostrów Wielkopolski,

Tel. 62 58 22 113 – pokój 113 (I piętro),

email: jawinternecie@umostrow.pl