„Bezpiecznie nad wodą”

Data: 10 maja, 2016

W dniu 06 maja Ratownicy Oddziału Miejsko-Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim prelekcją dla dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 5 zainaugurowali cykl spotkań i pogadanek związanych z tematem bezpiecznego i świadomego wypoczynku nad wodą pod tytułem „Bezpieczna Woda„. Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 odbywające się od Patronatem Pani Prezydent Beaty Klimek mają naszym najmłodszym uświadomić zalety i zagrożenia jakie niesie ze sobą wypoczynek nad wodą. Spotkanie prowadziło dwoje ratowników WOPR  –  Maciej Siwek oraz Błażej Busza. W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać miejsca w których można się kąpać, podstawowe znaki, sprzęt i przybory potrzebne nad wodą a także sposoby wzywania i udzielania pomocy w najczęstszych zdarzeniach nad wodą. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i aktywnie włączyli się w przebieg spotkania które przebiegło w miłej i przyjaznej atmos

ferze.