Baw się i ucz z Napoleonem

Data: 7 grudnia, 2011

Niesamowitą niespodziankę sprawiła swoim kolegom i koleżankom z klasy IV c Natalia Koperdowska, która w konkursie na maskotkę Galerii „Ostrovia” wygrała atrakcyjną wycieczkę do Witaszyc.

Na miejscu w świat epoki Napoleona wprowadził nas właściciel kompleksu pałacowego i muzeum pan Tomasz Klauza. Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach jest jedynym w Polsce muzeum poświęconym Epoce Napoleońskiej. Mieści się w XVIII-wiecznym dworze. Dzięki bogatej kolekcji broni, mundurów, monet, książek i dokumentów z epoki mogliśmy dowiedzieć się jak ogromny był wkład Polaków w walkę o niepodległość przy boku Napoleona. Szczególnie wrażenie wywarła na nas kolekcja ponad 10 tysięcy figurek żołnierzy, wszystkich walczących stron w bitwie pod Raszynem i Waterloo. Po ciekawej lekcji muzealnej przeszliśmy do jednej z sal pałacu, gdzie czekała na wszystkich gorąca herbata i słodkie ciasteczka. W końcu wyczerpani, ale pełni wiedzy i wrażeń, wróciliśmy do Ostrowa. Serdecznie zachęcamy innych do odwiedzenia muzeum i pałacu w Witaszycach. Naprawdę warto!