Apel z okazji Dnia Papieskiego

Data: 28 października, 2018

25 października uroczystym apelem obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski, który  nasze rozważania i działania koncentrował wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W bieżącym roku przeżywaliśmy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły. To 4 lipca 1958r. papież Pius XII mianował ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a 28 września 1958 roku została udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia. W tym roku obchodziliśmy także rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku. Dzień Papieski przeżywaliśmy też  w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.