All about the USA – międzyszkolny konkurs językowy

Data: 23 czerwca, 2021

28 kwietnia ruszyły zapisy do pierwszej edycji międzyszkolnego konkursu All about the USA. Był to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, promujący wiedzę na temat kultury, historii oraz tradycji w Stanach Zjednoczonych. Jego głównym założeniem było zwiększenie zainteresowania uczniów Stanami Zjednoczonymi, amerykańską wersją języka angielskiego oraz samodzielną pracą nad własnymi umiejętnościami językowymi. Konkurs został zorganizowany dzięki współpracy nauczycieli języka angielskiego – p.Michała Bartosika ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz p.Tomasza Stańkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Zapisy trwały do 7 maja. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 39 drużyn z 15 różnych szkół z powiatu ostrowskiego, w sumie ponad 100 uczniów. Konkurs składał się z 3 etapów: American Art, American Hero oraz American Quiz. Podczas etapu pierwszego (American Art), uczniowie przygotowywali pracę plastyczną (technika dowolna) przedstawiającą znane miejsce w USA, np. Statua Wolności, Nowy Jork, Missisipi, Hollywood, Biały Dom. Etap ten zakończył się 14 maja. Pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania! Mogliśmy podziwiać różnego rodzaju plakaty, malowidła oraz makiety. Etap zwyciężył zespół Iga i Ola ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Kolejny etap polegał na przygotowaniu krótkich filmików w języku angielskim (maksymalnie 90 sekund długości) obrazujących znane postaci (prawdziwe lub fikcyjne). Etap zakończył się 28 maja. Można było podziwiać filmy przedstawiające superbohaterów (Superman, Flash), piosenkarki (Billie Eilish, Britney Spears) czy polityków (Donald Trump, Barack Obama). Etap zwyciężyła drużyna Żabicielki, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5.

Ostatni etap – American Quiz – był testem wiedzy o kulturze oraz historii Stanów Zjednoczonych. Odbył się on w formie zdalnej 7 czerwca. Zwyciężyła go reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 – Sung-Joo and Musica.

Po zliczeniu wszystkich punktów zdobytych w trzech konkurencjach, ogłoszona została klasyfikacja generalna oraz laureaci konkursu:

🥇🏆 Sung-Joo and Musica – Szkoła Podstawowa nr 9

🥈 Żabicielki Szkoła Podstawowa nr 5

🥉Girlswin Szkoła Podstawowa nr 5

W młodzieżowej klasyfikacji, w której rywalizowali uczniowie klas 4-5, po różnych zawirowaniach ostatecznie zwyciężył zespół Mrówy ze Szkoły Podstawowej nr 4!

🥇🏆 Mrówy SP4

🥈 Magic Girls SP5

🥉 Angels SP Radłów

23 czerwca odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów. Dzięki licznym sponsorom, udało się zdobyć nagrody o łącznej wartości przekraczającej 4000 zł!

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za udział wszystkim zespołom! Dzięki wam ten konkurs stał się wyjątkowy! Wasza kreatywność i pomysłowość podczas konkursu pokazała jak bardzo utalentowaną młodzież mamy w Ostrowie Wielkopolskim oraz w innych miastach, które brały udział w zabawie.