Akcja Sprzątanie świata – Polska 2019

Data: 22 września, 2019

Akcja Sprzątanie świata – Polska 2019
                      20września

“Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji. W tym roku zbieraliśmy odpady na Alejach Słowackiego. Ilość przerosła nasze wyobrażenia. Było ich bardzo dużo. Apelujemy!!!! Szanujmy Ziemię, nie niszczmy środowiska naszego życia!!!!!