Akademia Przyszłości w Piątce!

Data: 20 kwietnia, 2018

W październiku nasza Szkoła dołączyła do nowatorskiego programu „Akademia Przyszłości”, pod patronatem Ministerstwa Edukacji. Podopieczni Akademii Przyszłości to mali ludzie z „długą historią”. Szkoła wskazała dziesięcioro uczniów ze szczególnymi potrzebami, którym pomagają wolontariusze na indywidualnych spotkaniach. Dla dzieci została opracowana innowacyjna metoda: System Motywatorów Zmiany. Dzięki niej uczniowie są bardziej zmotywowani i przygotowani do dorosłego życia. Program nie zmieni ich świata, nie usunie przeszkód z drogi, ale uczy, jak sobie w tym świecie radzić.

Przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się kolejne wspólne spotkanie uczestników Akademii Przyszłości i wolontariuszy. I tym razem, aby tradycji stało się zadość, wolontariusze przynieśli uwielbiane przez dzieci gry planszowe. Na tym jednak nie koniec, ponieważ zbliżała się Wielkanoc wspólnie przygotowano kolorowe pisanki. Sami zobaczcie… 🙂