53. BIEG REPUBLIKI OSTROWSKIEJ

Data: 27 października, 2015

W minioną niedzielę odbył się 53. Bieg Republiki Ostrowskiej, w którym udział wzięło 70 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Na starcie stanęło 700 uczestników reprezentujących szkoły z miasta i gminy Ostrów Wielkopolski. Bieg został przeprowadzony w 6 kategoriach wiekowych. W pierwszym biegu startowały dziewczynki klas III – IV, w drugim chłopcy klas III – IV, w trzecim dziewczynki klas V, w czwartym chłopcy klas V, w piątym dziewczęta klas VI, a w szóstym chłopcy klas VI. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie ostrowskiej piątki, którzy w poszczególnych kategoriach wiekowych zajmowali czołowe miejsca. Oto wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

Bieg nr 1 – Lena Dąbrówka – 11 miejsce

Bieg nr 2 – Piotr Sójka – 19 miejsce

Bieg nr 3 – Milena Godziszewska – 7 miejsce

Bieg nr 4 – Piotr Stojanowski – 10 miejsce

Bieg nr 5 – Marta Żyłka – 4 miejsce

Bieg nr 6 – Tomasz Marek – 9 miejsce

Warto również podkreślić, że podczas 53. Biegu Republiki Ostrowskiej Szkołę Podstawową nr 5 reprezentował najmłodszy uczestnik biegów – Antoni Marcinkowski z klasy I a.