50. Jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Uliczny Niepodległości

Data: 28 października, 2012

28 października 2012 na ostrowskim rynku odbył się 50. Jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Uliczny Niepodległości. W biegach młodzieżowych wystartowała 60 -osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. W pierwszym  biegu dla dziewcząt z klas III–IV wyśmienicie zaprezentowała  się Laura Izydorska z klasy IV c, która po zaciętej rywalizacji zajęła ostatecznie 2 miejsce, bardzo dobre wyniki osiągnęły też: Sandra Kowalczyk – miejsce 5, Paulina Hurna – 6 oraz Wiktoria Działoszyńska – 9. W kolejnym biegu  dla chłopców z klas III–IV  dobry wynik uzyskał Amadeusz Bizan z klasy IV c, który uplasował się na  4 miejsce,

Sporo emocji licznie zgromadzonej publiczności  dostarczył bieg dziewcząt z klas V–VI, w którym to do ostatnich merów rozgrywała się walka o zwycięstwo. Ostatecznie w tym biegu  2 miejsce zajęła Weronika Hipp z klasy V a. Bardzo dobrze zaprezentowały się też inne reprezentantki naszej szkoły: Julia Szczepaniak – miejsce 5, Anastazja Grzyb – 8, Anna Przysada – 9, Gabriela Bendkowska – 10. Warto odnotować też wysokie miejsca chłopców biorących udział w biegu dla klas V-VI, gdyż  w czołowej grupie na wysokim  10 miejscu znalazł się Bartłomiej Fita, a 14 miejsce zajął Patryk Biegański. Wszystkim uczestnikom tego jubileuszowego biegu gratulujemy.